Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi
HÜNİKAL
HÜNİKAL 1
HÜNİKAL 2
HÜNİKAL 3
HÜNİKAL 4
Eğitim ve Kurslar

Kozmetik Güvenlik Eğitimi

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde görev alan ve farklı alanlarda uzmanlığı bulunan öğretim üyeleri tarafından disiplinlerarası Kozmetik Güvenlik Eğitimi verilmektedir. Eğitimlerimiz talebe istinaden takvimlendirilmektedir. Fakültemizde, kozmetik firma yetkilerinin katılımlarıyla 4 “Kozmetik Güvenlik Eğitimi” gerçekleştirilmiştir.

Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesindeki farklı anabilim dallarında görevli öğretim üyeleri tarafından verilen eğitimde, deri ve gözün yapısı, kozmetiklerin ve kişisel bakım ürünlerinin ve bileşenlerin olası toksik etkileri, kozmetiklerin stabiliteleri ve olası mikrobiyolojik kontaminasyonlar, deri absorpsiyonu, deri ve göz irritasyon ve korozyon testleri hakkında bilgi aktarılmaktadır. Kozmetik Güvenlik Dosyalarının hazırlanması ve ilgili hesaplamalar konularında ayrıntılı bilgiler aktarılmaktadır ve kurs sonunda örnek bir dosya hazırlığı yapılmaktadır.

Özellikle kozmetik firma çalışanları tarafından ilgi gören "Kozmetik Güvenlik Eğitimi" sonunda her katılımcıya Katılım Belgesi verilmektedir; eğitim sonunda yapılan değerlendirme sınavında başarılı olanlara ise Katılım Sertifikası hazırlanmaktadır.